Достапни линкови

Над 20 луѓе загинаа во Багдад при експлозија на бомба


Ирачките власти соопштија дека над 20 луѓе загинаа при бомбашки напади врз сунитските џамии во Багдад. Најмалку 16 луѓе загинаа при првата експлозија во Калид бин Ал Валид џамијата. Експлозијата одекнала веднаш по вечерната молитва за време на светиот муслимански месец Рамазан. Над 2600 луѓе загинаа во изминативе 3 месеци при бомбашки напади кои зачестија со влошувањето на конфликтот.
XS
SM
MD
LG