Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ панично реагира на најавените инвестиции


Индискиот бизнисмен Субрата Рој го посети Охрид на 10 јули 2013 година.
Владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на денешната прес-конференција на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов кој побара да се објави текстот од договорот со индискиот инвеститор Субрата Рој, прашува зошто опозициската партија „реагира панично ако некој сам изјавува дека сака да инвестира во државата?“.

„Наше е да се бориме за инвестиции, а на крај одлуката е на инвеститорите. СДСМ со ваков однос само покажува дека продолжува со деструктивниот однос и празна критика кон што било“, оценува во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ.

Според владејачката партија, СДСМ има најмал кредибилитет да зборува за странски директни инвестиции, затоа што, како што наведуваат, „такви во нивно време скоро и да немаше“.
XS
SM
MD
LG