Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови во западните делови ќе има локален дожд со ретки грмежи.

Утринската температура се движи од 12 до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

Во Скопје дневната темепература ќе се искачи до 31 степен.
XS
SM
MD
LG