Достапни линкови

Нови анти-армиски протести во Египет


Фото: подржувач на екс-претседателот Морси се „тушира“ за време на демонстрациите
Десетици илјади подржувачи на отстранетиот египетски претседател Мухамед Морси се собраа на протест во Каиро и бараат лидерот да се врати на функцијата. Насобраните во толпата извикуваат слогани против армијата, која го тргна Морси од претседателската функција и го суспендираше уставот во земјата. Во меѓувреме, В.Д. премиерот на Египет за во недела најави разговори за формирање на нов владин состав.
XS
SM
MD
LG