Достапни линкови

Експлозија во Истанбул при изградба на метро линија


Силна експлозија на гасовод одекна во Истанбул за време на градежни работи за изградба на метро линија. Како што јави турската телевизија Си-Ен-Ен-Турк, во инцидентот нема повредени. Експлозијата се случила во 9:30 часот во истанбулскиот кварт Ускудар, во азискиот дел на градот. На местото на несреќата пристигнале противпожарни возила. Екипи на истанбулската компанија за транспорт на гас моментално работат на спречување на истекувањето на гас.
XS
SM
MD
LG