Достапни линкови

Убиен универзитетски професор во Пакистан


Непознати напаѓачи убија професор кој промовираше образованиер за жени во Пакистан. Инцидентот се случил во провинцијата Балочистан. Полицијата соопшти дека вооружени лица пукале кон Абдул Разак, кој возел мотор во областа Куздар. Уште еден професор е повреден во нападот. За сега никој нема превземено одговорност за убиството.
XS
SM
MD
LG