Достапни линкови

Убиен командант на Слободната Армија на Сирија


Борци на опозиционата Слободна Армија на Сирија
Опозиционата Слободна Армија на Сирија соопшти дека бунтовничка група поврзана со Ал Каеда убила еден од нивните врвни команданти.
Станува збор за Камал Хамами, кој бил убиен во северниот приморски град Латакија од борците на Исламската држава Ирак и Левант.
Ова убиство може да ја продлабочи битката меѓу умерените бунтовници и радикалите, кои истовремено се борат и против режимот на Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG