Достапни линкови

Хеликоптер на НАТО имал „тврдо слетување“ во Авганистан


НАТО соопшти дека еден хеликоптер паднал во провинцијата Баглан во Авганистан.
Портпаролот Вил Грифин за Радио Слободен Авганистан потврди дека хеликоптерот ноќеска имал „тврдо слетување“, но други детали нема.
Во подрачјето имало воена операција а талибанците твдат дека тие го погодиле хеликоптерот на ИСАФ.
XS
SM
MD
LG