Достапни линкови

Петочни демонстрации во Египет


Противниците и подржувачите на соборениот египетски претседател Мухамед Морси денеска во Каиро и на други места во Египет ќе одржат протести.. Муслиманското братство бара ослободување на Морси кој од армијата беше остранет од власт.
Во Каиро во понеделникот беа убиени над 50 исламистички демонстранти во понеделникот.
XS
SM
MD
LG