Достапни линкови

Денеска ќе биде погребан свирепо убиениот британски војник


U.K. -- Michael Adebolajo suspected of murder British soldier Lee Rigby as seen on video after killing
Денеска ќе биде погребан британски војник Ли Ригби кој беше брутално искасапен сред бел ден од исламски екстремисти на 22 мај на улица во Лондон во близина на неговата касарна.
На церемонијата се очекува да присуствуваат илјадници луѓе. Премиерот Дејвид Камерон изјави дека "целата земја ќе жали со семесјтвото на Ригби.
Неговата смрт ги подигна расните тензии во Британија.
XS
SM
MD
LG