Достапни линкови

Пронајдена тајна воена база во Саудиска Арабија ?


Проминентна публикација од областа на одбраната објеви дека е пронајдена локација за лансирање ракети во Саудиска Арабија. Лондонскиот „Џејнс Интелеџенс Ривју“ пишува дека судејки по сателистските снимки на пустинската област, ракетите од оваа локација би имале дострел до Израел и Иран. Исламската република Иран е догогодишен ривал на Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG