Достапни линкови

Детонирана бомба во близина на џамија во Пакистан


Полицијата во Пакистан соопшти дека бомба експлодирала во близина на шиитска џамија во северозападниот дел на земјата. Двајца загинале во инцидентот а најмалку тројца се повредени. Ексаплозивната направа била прикачена на мотор и за сега никој нема превземено одговорност за нападот во селото Кача Пака.
XS
SM
MD
LG