Достапни линкови

Петнаесетмина приведени за шверц на говеда


Петнаесетмина се приведени под сомнение дека се вмешани во шверц на говеда во соседна Албанија, јавуваат македонските медиуми, додавајки дека меѓу осомничените има и припадници на полицијата. Повикувајки се на полициски извори, медиумите јавуваат дека станува збор за над 2.000 грла прошверцувани од Македонија во Албанија а во домовите на осомничените биле пронашла стотици илјади евра.
XS
SM
MD
LG