Достапни линкови

Од Фукушима истекува радиоактивна вода


Од оштетената јапонска нуклеарна централа во Фукушима веројатно истекува радиоактивна вода во Пацификот, јавуваат медиумите во Јапонија, повикувајки се на официјални извори. Шефот на агенцијата за нуклеарна регулација, Шуничи Танака, изјавил дека мора да биде пронајдена причината за контаминацијата и итно да бидат превземени мерки.
XS
SM
MD
LG