Достапни линкови

Променливо време со дожд и ветер


Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме со обилен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град. Температурата ќе се движи од 20 д 33 степени. Во Скопје слично време со температура до 30 степени.
XS
SM
MD
LG