Достапни линкови

Неуспешни преговори меѓу Јужна и Северна Кореа за индустриска зона


Преговорите меѓу Северна и Јужна Кореа за повторно отворање на заеднички индустриски комплекс завршија без успех. Нова рунда преговори е најавена за 15 Јули, информираат од јужнокорејскта делегација. Комплексот Каесонг беше затворен во април откако Пјонгјанг во фебруари направи трет нуклеарен тест што ги разгоре тензиите меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG