Достапни линкови

СДСМ: Нелогично е Груевски да молчи за предлогот на Нимиц


Нелогично е премиерот Никола Груевски да молчи за предлогот на Нимиц, да не ја информира ниту јавноста, ниту опозицијата а лидерот на ДУИ Али Ахмети содржината на предлогот да ја соопштува од соседна Бугарија, соопшти опозициската СДСМ во контекст на последниот преглог на медијаторот на ОН во спорот со соседна Грција, кој гласи „Горна Македонија“. Опозициската партија го повикува премиерот да ги изложи информациите за преговарачкиот процес и да презентира владин став по ова прашање.
XS
SM
MD
LG