Достапни линкови

Ештон во посета на Косово


Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон денеска ќе престојува во Приштина, каде што ќе се сретне со косовската претседателка Атифете Јахјага и со премиерот Хашим Тачи.
Вчера Ештон го посети и Белград, каде што по средбите со српскиот државен врв оцени дека спроведувањето на договорот за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина е неопходно за подобар живот на граѓаните.
XS
SM
MD
LG