Достапни линкови

Времето претпладне сончево, попладне невреме


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.

Утринската температура се движи од 13 до 20, а дневната ќе биде од 25 до 33 степени.

Во Скопје времето претпладне ќе биде сончево со умерена до значителна облачност, а попладне нестабилно со појава на невреме, пороен дожд и грмежи. Утринската температура се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 30 степени.
XS
SM
MD
LG