Достапни линкови

Силна експлозија во Бејрут


Силна експлозија одекнала во Бејрут, во делот кој е под контрола на шиитската милитантна група Хизболах. Либанските медиуми јавија дека експлозијата била предизвикана од автомобил бомба и оти има и неколкумина загинати. Сиријски бунтовници се закануваа со напади во Либан поради тоа што милитанти на Хизболах им помагаат на силите на сиријскиот претседател Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG