Достапни линкови

Антивладини протести во Бугарија


Околу 3.500 демонстранти се собраа вчера пред зградата на Владата во Софија, соопшти бугарското Министерство за внатрешни работи. Министерстото нагласи дека полициските екипи „Антиконфликт“ повторно се меѓу демонстрантите и имаат наредба да реагираат на секој сигнал за евентуална провокација и немири.
XS
SM
MD
LG