Достапни линкови

Најмалку 13 луѓе загинаа во Канада при сообраќајна незгода


Најмалку 13 луѓе загина во канадската провиниција Квебек при сообраќајна несреќа на железничката станица. Локалната власт соопшти дека уште 50 луѓе се водат како исчезнати. Несреќата се случила вчера, кога товарен воз кој превезувал сурова нафта излетал од шините. При сударот најмалку пет автомобили експлодирале, оштетувајќи околу 30 објекти во близина.
XS
SM
MD
LG