Достапни линкови

Временска прогноза -променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 25 до 33 степени.
Во Скопје времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 степени. Вредноста на УВ-иднексот ќе изнесува 7.
XS
SM
MD
LG