Достапни линкови

Спасувачи бараат ловџии на дрво во Суматра


Спасувачките екипи трагаат по петорица мажи кои бегајки од тигри се заглавени на дрво од четвртокот во национален парк на островот Суматра. Еден член на експедицијата бил изеден од тигрите откако бебе тигар се фатило во стапицата на ловците. Петорица избегале на дрво од каде бараат помош преку мобилен телефон. На спасувачите им беа потребни три дена да се пробијат до областа и се уште не можат да го најдат дрвото на кое се качени ловците.
XS
SM
MD
LG