Достапни линкови

Сиријските владини трупи се пробија во Холмс


Лојалистите на сиријскиот претседател Башар ал Асад се пробиле во градот Холмс кој е под контрола на бунтовниците. Опозициските активисти и невладините организации јавуваат за вооружени напади против анти-владините сили во областа Калдиех. Десетдневната офанзива на владините војници е дел од планот на претседателот за освојување на сите области под контрола на бунтовничките сили.
XS
SM
MD
LG