Достапни линкови

Протести против руски пратеници во Грузија


Десетици младински активисти во Тбилиси протестираат против присуството на руски пратеници на фудбалски натпревар во Грузија. Демонстрантите се собрани пред хотелот „Мериот“ каде престојуваат фудбалерите и дел од нивните подржувачи. Насобраните дополнително бараат објаснување за проведувањето на тројца демонстранти во неделата.
XS
SM
MD
LG