Достапни линкови

Казахстан:Путин и Назарбаев се среќаваат во Астана


Рускиот претседател Владимир Путин во Астана се среќава со казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев. Путин претходно изјави дека се надева оти со Назарбаев ќе разговараат околу повлекувањето на меѓународните сили од Авганистан до крајот на 2014 година. Назарбаев изјави дека се надева оти Астана и Москва ќе потпишат нови договори за соработка на престојниот форум за меѓурегионална соработка мешу граничните региони на Русија и Казахстан во Екатеринбург во октомври годинава.
XS
SM
MD
LG