Достапни линкови

Просечна оценка од државната матура 3,18, резултатите достапни утре


Просечната оценка од полагањето на државната матура годинава е 3,18 и е повисока од минатогодишната што изнесуваше 3,09, соопшти на прес конференција министерот за образование и наука Спиро Ристовски.
Прелеминарните резултати Државниот испитен центар веќе ги дистрибуира до училиштата и во електронска форма ќе бидат достапни утре, а задутре и на огласните табли.
Матурнатите што нема да поднесат приговор на резултатите ќе можат да ги сметаат за конечни прелеминарните резултати.
XS
SM
MD
LG