Достапни линкови

Српските владејачки партии разговараат за реконструкција на Владата


Лидерите на трите најголеми партии во српската владина коалиција - Александар Вучиќ од Српската напредна партија (СНС), Ивица Дачиќ од Социјалистичката партија на Србија (СПС) и Млаѓан Динкиќ од Обединетите региони на Србија (УРС) попладнево ќе одржат средба посветена на реконструкција на српската Влада.
Премиерот Дачиќ изјави дека очекува денешните преговори да резултираат со квалитетни промени во работата на извршната власт, нагласувајќи дека реконструкцијата нема да биде само козметичка.
XS
SM
MD
LG