Достапни линкови

Груевски: НАТО и ЕУ остануваат врвен приоритет


Премиерот Никола Груевски по неколкуте посети на држави од речиси сите континенти, во интервју за Нетпрес што ќе биде објавено во два дела последната посета на Кина ја оценува како успешна, вели дека се очекуваат нови инвестиции и потпишување на договорот со Русија за Јужен поток. Меѓу другото, истакнува и дека Македонија ќе продолжи да учествува во НАТО мисијата во Авганистан и оти членството во Алијансата и во ЕУ остануваат врвен приоритет.
XS
SM
MD
LG