Достапни линкови

Пакистан:најмалку 12 загинати во железничка несреќа


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 12 лица загинале откако воз удрил во преполн мотоцикл во провинцијата Пенџап. Возот кој доаѓал од Карачи удрил во мотоциклот кој наместо да го користи железничкиот премин се обидел да помине преку пругата. Најмалку две деца се наоѓаат меѓу загинатите.
XS
SM
MD
LG