Достапни линкови

Временска прогноза - сончево, облачно, попладне и дожд


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи а можна е и појава на невреме со град и засилен ветер.
Утринската температура ќе се спушти помеѓу 11 и 13, а дневната од 22 до 31 степени.
Во Скопје сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.
XS
SM
MD
LG