Достапни линкови

Протести за подршка на Морси во Египет


Подржувачите на отстранетиот претседател Мухамед Морси протестираат во Египет денеска. Војската, која го симна Морси од власт, дозволи одржиување на мирни протести но предупреди дека ќе реагира против било какви насилства кои би ја загрозиле безбедноста во земјата. Армијата го суспендирташе уставот во Египет во средата, по четиридневни протести на противниците на првиот претседател кој беше избран на демократски избори минатата година.
XS
SM
MD
LG