Достапни линкови

Четворица војници убиени во Пакистан


Најмалку четворица војници загинаа во напад на бомбаш самоубиец во северозападниот дел на Пакистан. Инцидентот се случил во Дата Кел во близина на авганистанската граница во Северен Вазиристан. Најмалку тројца припадници на армијата се повредени во нападот, кој се случи непосредно по напад на американско беспилотно летало во кој беа убиени 17 милитанти. Регионот е под контрола на авганистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG