Достапни линкови

Русија со критики за Шпанија Франција и Португалија


Русија упати критики до Франција, Шпанија и Португалија за тоа што му го одложиле летот на претседателот на Боливија поради сомненија дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден се наоѓа во авионот кој мораше да слета во Австрија каде властите го претресоа леталото. Руското министерство за надворешни работи соопшти дека постапките на трите земји не може да се сметаат за пријателски однос кон Боливија. Боливијската влада смета дека Соединетите американски држави стојат зад инцидентот.
XS
SM
MD
LG