Достапни линкови

Премиерот на Пакистан во лов по кинески инвестиции


Новоизбраниот премиер на Пакистан Наваз Шариф се цели кон обезбедување на подршка за големи инфраструктурни проекти за време на првата официјална посета на Кина. Шариф ќе се сретне со кинескиот претседател Кси Џинпинг и ќе одржи одделни средби со претставници на државните енергетски и финансиски компании. За време на четиридневната посета пакистанскиот премиер ќе се фокусира на привлекување на кинески инвестиции.
XS
SM
MD
LG