Достапни линкови

Албанија може во декември да добие статус на кандидат за ЕУ


Еди Рама
Албанија има шанси во декември да добие статус на земја-кандидат за членство во Европската унија, изјави шефот на Мисијата на ЕУ во Тирана, Еторе Секи.
Тој по средбата со кандидатот за нов премиер на Албанија, Еди Рама, изјави дека за тоа е неопходно да се спроведат реформи, а тоа е главното очекување од новата влада.
XS
SM
MD
LG