Достапни линкови

Четворица преживеани во уривањето на хеликоптер во Сибир


Спасувачките екипи пронајдоа четворица преживеани на местото каде се урна воен хеликоптер марка Ми-8 во Сибир. Тројца членови на екипажот и едно дете патник го преживеале уривањето на леталото, соопштија руските власти. Во уривањето на хеликоптерот во вторникот загинале 24 лица меѓу кои 10 деца.
XS
SM
MD
LG