Достапни линкови

Приведен руски градоначалник - доказите пронајдени кај комшијата


Единствениот опозициски градоначалник во рускиот град Јарославл е приведен поради наводно земање поткуп. Станува збор за населено место на 250 километри од Москва каде градоначалникот Евгениј Урлашов беше приведен за наводно примање поткуп од 420,000 американски долари од за сега непозната странка. Руската полиција соопшти дека пронашла 500,000 американски долари во станот на соседот на граночалалникот за кои се верува дека му припаѓале на Урлашов.
XS
SM
MD
LG