Достапни линкови

Насилства во Ирак- најмалку 47 загинати


Во вчерашните насилства во Ирак загинале најмалку 47 лица, повеќето од нив шиитски муслимани. Експлозии на бомби имало во најмалку 4 квартови во главниот град Багдад, а инциденти се регистрирани и во Мосул и во Баџ. Насилствата се случуваат еден ден по серијата напади северно од Багдад, во кои загинаа најмалку 45 луѓе.
XS
SM
MD
LG