Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степена.

Во Скопје слично време,со температура до 30 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува осум.
XS
SM
MD
LG