Достапни линкови

Донесена пресуда против рускиот медиумски магнат Лебедев


Судот во Москва му одреди 150 часа општествено полезна работа на рускиот медиумски магнат Алексадар Лебедев кој е обвинет за удирање на негов ривал пред камерите во текот на телевизиско ток шоу. Лебедев е сопственик на британските весници „Индипендент“ и „Лондон Ивнинг Стандард“. Судењето за инцидентот трае од мај 2011 година.
XS
SM
MD
LG