Достапни линкови

Обама и Буш на комеморација во Танзанија


Американскиот претседател Барак Обама и неговиот претходник Џорџ Буш заедно присуствуваа во најголемиот град во Танзанија на комеморацијата на жртвите од бомбардирањето на американската амбасада во 1998 година. Во тогашниот напад на терористичката Ал Каеда загинаа 10 жители на Танзанија а 85 американци беа повредени. На церемонијата беше откриено спомен обележје во комплексот на амбасадата во Дар ел Салаам.
XS
SM
MD
LG