Достапни линкови

Дамјановски: Има основа за поништување на лустрацијата за Јаневски


Има основа за поништување на решението со кое Славко Јаневски е прогласен за соработник на тајните служби, изјави членот на Комисијата за верификација на факти Чедомир Дамјановски, пренесуваат македонските медиуми. Тој на прес конференција изјавил дека не постои ниту еден документ кој укажува на фактот дека Јаневски ги кршел човековите права од идеолошки причини.
XS
SM
MD
LG