Достапни линкови

Хеликоптер се урна во Сибир - најмалку 19 загинати


Хеликоптер се урна во Сибир при што најмалку 19 луѓе загинаа, соопшти руската цивилна авијација. Хеликоптерот МИ - 8 бил на Полар Ерлајнс и во него имало 25 патници и тројца членови на екипажот. Според Итар – Тасс, пак загинале 23 луѓе.
XS
SM
MD
LG