Достапни линкови

Во Пекинг средба Груевски - Џипинг


Премиерот Никола Груевски денеска во Пекинг имаше средба со претседателот на Народна Република Кина Џипинг Си.
На средбата, како што информираат од владината прес-служба, било констатирано дека меѓусебните односи бележат нагорен тренд и се развиваат во духот на пријателството, меѓусебното разбирање и високиот степен на доверба. Соговорниците заклучиле дека областите каде може да се забележи значителна соработка е инфраструктурата и градежништвото, енергетиката, како и медицината.
XS
SM
MD
LG