Достапни линкови

Обама пристигна во Танзанија


Американскиот претседател Барак Обама пристигна во Танзанија, првата земја од африканската тура низ три држави. Претседателот со семејството пристигна во градотр Дар Ес Салам, економскиот центар на земјата. Обама за време на дводневниот престој ќе се сретне со претседателот на Танзанија Јакаја Киквите. Американскиот претседател ќе ја посети и електраната Убунго откако ќе го презентира планот за подобрување на африканската електро мртежа, вреден 7 милиони американски долари.
XS
SM
MD
LG