Достапни линкови

Замениците-шефови на дипломатии на Грција и Германија разговарале за Македонија


Грчкиот заменик министер за надвирешни работи Димитрси Куркулас денеска се сретна со заменик шефот на германската дипломатија задолежена за европски прашања Емили Хабер. На средбата, меѓу другото, е разговарано, и за Македонија, Турција, ситуацијата во Западен Балкан, и за грчкото претседателство со Европската унија следната година, соопшти грчкото МНР. Дополнителни детали за состанокот не се објавени.
XS
SM
MD
LG