Достапни линкови

Четворица убиени во експлозија во Авганистан


Властите во Авганистан соопштија дека четворица полицајци, меѓу кои и регионален командант, загинале во експлозија на бомба поставена покрај пат во северот на земјата. Портпарол на полициските сили во провинцијата Бахлан рече дека инцидентот се случил кога четворицата биле на патрола. За сега не е јасно кој стои зад нападот.
XS
SM
MD
LG