Достапни линкови

Деветнаесет пожарникари го изгубија животот во пожар во Аризона


Деветнаесет пожарникари загинаа при справувањето со големиот пожар во Јарнел, околу 130 северозападно од Феникс, во американската држава Аризона. Како што се јавува пожарот зафатил 800 хектари земја и биле евакуирани луѓе од 50 - тина домови.
Пожарот избувнал во петокот при многу температури и ветровити услови.
XS
SM
MD
LG